SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

Z KSIĄŻKI PŁYNIE ODWAGA, KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA"

 

 

Pod takim hasłem 18 maja 06 r.odbył się w naszej szkole II gminny konkurs czytelniczy.

W dobie przekazu medialnego czytanie książek przez młodych ludzi schodzi na plan dalszy. Mając na uwadze ten fakt w ramach działań biblioteki zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu, a do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów klas piątych szkół podstawowych z terenu gminy Krasocin. W tym roku, z racji 150 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza, konkurs poświęcony był jego twórczości. Inicjatorką i organizatorką konkursu była mgr Lidia Siwek – nauczyciel nauczania zintegrowanego i opiekun biblioteki.

Należy stwierdzić, że uczniowie dobrze byli przygotowani do zmagań konkursowych i wykazali się rozległą wiedzą, o czym świadczą wyniki. Było 6 pierwszych miejsc przy maksymalnej liczbie punktów. Zwycięzcami zostali: Banasik Aleksandra – S.P.Czostków, Błażejewicz Marta, Lis Agnieszka, Kowalczyk Karina - S.P.im, Armii Krajowej w Olesznie, Ptak Patrycja, Tatar Dominika - S.P. Mieczyn. Na drugim miejscu uplasowali się Bartocha Łukasz - S.P. Krasocin i Robak Dawid -S.P. Czostków i trzecie miejsce zajęli Łapot Aleksandra i Świetliński Michał ze szkoły w Krasocinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk złożyła również gratulacje nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, paniom: Jolancie Lichosik, Lenie Łaskawskiej Wolny, Anecie Szymkiewicz, Lidii Siwek.

 

mgr L. Siwek

DZIEŃ ZIEMI

 

 

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Ziemi. W tym roku program artystyczny na ten temat przygotowali uczniowie klasy IV. Przedstawienie nazywało się "Królewna Śmieszka i Ekoludki". Czwartoklasiści na zajęciach artystycznych sami wykonywali stroje i dekoracje do poszczególnych scenek. Na kilka dni przed świętem, w szkolnej gazetce Miś, do wszystkich uczniów wystosowali zaproszenie. Myślę, że publiczność przyłączy się do Ekoludków i wszyscy wspólnie będziemy dbać o czystość naszej planety na co dzień, nie tylko w dniu jej święta.

Zrobimy wszystko, aby ZIEMIA ZAWSZE BYŁA PEŁNA SŁOŃCA

 

mgr I. Kukla

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Tegoroczne spotkanie z Babciami i Dziadkami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasi szacowni goście przybyli nie tylko z Mieczyna i okolicznych wiosek, ale z miejscowości oddalonych o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. W sumie gościliśmy około 100 seniorów. Po części artystycznej, na którą złożyły się Bożonarodzeniowe Jasełka, okolicznościowe wiersze, piosenki, tańce (rock and roll) i skecze poczęstowaliśmy gości herbatą i ciastem. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice naszych uczniów. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Było okazją do wspomnień i rozmów z kolegami ze szkolnych lat. Ze wzruszenia, w wielu oczach widać było łzy.

Bardzo miłym akcentem był wiersz Pani Jadwigi Kowalczyk dedykowany nauczycielom jako podziękowanie za trud włożony w przygotowanie uroczystości.

 

SZKOLNI REPORTERZY

 

 

We wtorek 22 listopada w budynku włoszczowskiego starostwa rozstrzygnięto konkurs "Najlepsza gazetka szkolna". W turnieju o cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe startowało 11 szkół z powiatu włoszczowskiego o różnym szczeblu nauczania. Jury oceniało gazety uwzględniając ich budowę i zawartość, różnorodność stosowanych form dziennikarskich, kształt pisma oraz częstotliwość jego ukazywania się. Nasza placówka za pismo "Miś czyli My i Świat" wywalczyła trzecie miejsce ex aequo z dwiema innymi szkołami. Poza ciekawymi nagrodami atrakcją był wyjazd do Kielc w celu zwiedzenia Polskiego Radia "Kielce". Młodzi adepci dziennikarstwa mogli "od kuchni" zobaczyć jak pracuje się w radiu.

 

KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY

 

 

III edycja konkursu dla klas VI na szczeblu gminnym odbyła się w naszej szkole. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Bukowie, Czostkowie, Krasocinie, Olesznie i Mieczynie.

 

RAJDY

 

 

Nasza mała ojczyzna, „świętokrzyskie”, zajmuje szczególne miejsce na liście naszych wojaży. Umożliwia nam to Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, z którym współpracujemy od wielu lat. Pod jego patronatem wspaniale się edukujemy uczestnicząc w rajdach i wycieczkach.

Podczas pieszo- autokarowego rajdu wędrowaliśmy szczytami gór Miedzianki, Zelejowej, Ameliówki,Wzgórzem Tumlińskim.

Zwiedzaliśmy również Staszów, Podziemie Opatowskie, Konary, Ujazd, Krzyżtopór. Nocując w Łagowie integrowaliśmy się z kolegami z innych szkół.

Niezwykłym pięknem skał wplecionych w barwy jesieni zachwycaliśmy się wędrując od Kadzielni po Karczówkę.

 

SPRZĄTAJMY ŚWIAT dorośli i dzieci, bo dużo na Ziemi zebrało się śmieci.( wrzesień"05)

 

Jak co roku aktywnie uczestniczyliśmy w akcji. Uporządkowaliśmy pobliski lasek oraz pobocza dróg w Mieczynie, Karolinowie, Jakubowie i Hucie Starej.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.