SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

KONIEC ROKU SZKOLNEGO "07

 

Pożegnaliśmy najstarszych naszych kolegów - szóstoklasistów. W imieniu całej szkolnej społeczności uczynili to uczniowie kl. V. W swym krótkim programie oprócz słów powagi zawarli również humor. Zaprezentowali wzory mundurków szkolnych dla uczniów i nauczycieli.

Słowa pożegnania skierowała do absolwentów również Pani dyrektor. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody.

Nareszcie upragnione wakacje !!!!

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

1 czerwca przebiegał w szkole pod znakiem dobrej zabawy. Najpierw chętni uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, plastyczne, taneczne. Potem odbyły się zawody sportowe: młodsi rywalizowali na torze przeszkód, a starsi, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, rozegrali mecze minipiłki nożnej. Największą atrakcją dnia był jednak występ zespołu muzycznego QUATRO z ZSP nr 5 w Łopusznie. Serdecznie dziękujemy zespołowi, ich nauczycielom i dyrekcji Szkoły.

Dziękujemy również Państwu W. i R. Chruścielom z Huty Starej za prezent w postaci słodyczy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

 

DZIEŃ MATKI

 

Dzień Matki i Dzień Ojca to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Obchodzimy je zawsze w maju, w okresie rozkwitania kwiatów, pewnie dlatego, by je wszystkie można było ofiarować rodzicom, a wraz z nimi wypowiedziane i wyśpiewane życzenia. 25 maja uroczystą akademią uczniowie pragnęli wyrazić miłość, szacunek i wdzięczność dla swoich rodziców.

 

CO FRUWA I HASA PO POLACH I LASACH

 

Martyna Błaszczykiewicz i Oskar Kmiecik z kl. III, Ola Staciwa z kl. IV i Magda Frączek z kl. V reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Olesznie.

 

III GMINNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

 

 

„Przez zabawę i pląsanie polubić czytanie”. Pod takim hasłem 22 marca odbyła się biesiada czytelnicza w naszej szkole. Wzięli w niej udział uczniowie klas III z terenu naszej gminy. Każda ze szkół w swym krótkim programie przedstawiła wybraną postać baśniową. Gościliśmy uczniów ze szkół w Olesznie, Świdnie, Krasocinie, Sułkowie, Cieślach, Czostkowie. Organizatorką biesiady była P. Lidia Siwek.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

 

Dzień ten przebiegał w naszej szkole pod hasłem "Promujemy zdrowy tryb życia". Był aerobik poprowadzony przez instruktora - P. I. Mazur, konkursy: na najlepszy sok i najsmaczniejszą sałatkę wiosenną, popisy artystyczne. Było ciekawie i wesoło. Najsmaczniejszą sałatkę wykonali chłopcy z kl. VI. Przepisem na jej wykonanie pochwalili się przed całą szkołą.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA"07

 

W tym roku uroczystość zorganizowaliśmy w czasie ferii zimowych - 22 stycznia. Tradycyjnie już przygotowali ją uczniowie z klas 0-III. ze swoimi wychowawczyniami: M.Ciszek, M.Sornat, U.Dudek i L.Siwek. Po części artystycznej w wykonaniu naszych uczniów, głos zabrała Panią J. Chruściel z Ostrej Górki. Byliśmy wzruszeni słuchając wiersza napisanego i wyrecytowanego przez najstarszą, 83- letnią, uczestniczkę spotkania. Pani Chruściel wiersz dedykowała nauczycielom, dziękując za zorganizowanie uroczystości. Nasi szkolni artyści otrzymali od Pani B. Rak z Mieczyna kosz cukierków. Ile było radości!!!

Jest nam niezmiernie miło, że każdego roku Babcie i Dziadkowie chętnie uczestniczą w tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

SZKOLNA WIGILIA "06

 

 

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas najmłodsi uczniowie naszej szkoły - przedszkolaki. We czwartek 21 grudnia pod kierunkiem pani mgr M. Sornat zaprezentowali nam piękną inscenizację Jasełek. Dziewczęta z kl. VI Dominika, Aneta i Patrycja akompaniowały na fletach do śpiewanych kolęd. Było bardzo świątecznie. W przygotowaniu przedstawienia pomogli rodzice, ubierając swoje pociechy w przepiękne kostiumy. Dziękujemy im za to.

 

ROŚNIEMY ZDROWO

 

 

W ramach kampanii promującej zdrowe odżywianie 24 listopada w naszej szkole odbyło się specjalne przedstawienie . Do zdrowego stylu życia zachęcali nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego. Program przygotowała pani mgr Małgorzata Sornat. Dzięki sponsorom, pani Marioli Kowalczyk z Mieczyna i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, wszyscy nasi uczniowie oraz goście otrzymali pyszny serek i jabłko.

 

ŚLUBOWANIE KLASY I

 

 

3 listopada pierwszoklasiści w obecności starszych kolegów, rodziców i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie. Przez dwa miesiące, z wychowawczynią p. U. Dudek, pracowicie przygotowywali się do tej ważnej uroczystości. Najpierw zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, a następnie p. dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Mieczynie, przyjmując tym samym w poczet szkolnej społeczności. Po życzeniach, na zakończenie uroczystości, pierwszaki otrzymały upominki i wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się na poczęstunek.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 06/07

 

04 września o godz. 9:00 w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Małgorzata Klimczyk. Powitała zebranych - uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła wychowawców oraz przydział obowiązków dla poszczególnych nauczycieli. W swym krótkim przemówieniu nawiązała do historycznych wydarzeń z 1939 roku. Na koniec wystąpienia złożyła uczniom i nauczycielom życzenia na nowy rok nauki i pracy. Po apelu w sali gimnastycznej wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami w klasach, a następnie wszyscy udali się do kaplicy na mszę świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz M. Szyba.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.