SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

24 września dzieci  odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa.Podczas spotkania panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania się   w bibliotece, pokazały jak korzysta się  z katalogu elektronicznego  oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania  książek. Następnie pani dyrektor Aleksandra Klim przeczytała przedszkolakom kilka bajek  o zwierzętach. Dzieci uważnie słuchały opowiadań i rozpoznawały zwierzęta na obrazkach wyświetlanych na ekranie komputera. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały  przeznaczone dla nich książki. Był także czas na zabawę. Dzieci bawiły się klockami, tańczyły  przy muzyce, oglądały bajki na komputerze, kolorowały obrazki. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy balonik.  

Wycieczka do biblioteki była dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby "zaprzyjaźnić" dzieci  z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy paniom pracującym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.

     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.