CZAD - cichy zabójca. Bezbarwny, bezwonny silnie trujący gaz. Co roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla umiera w całym kraju ponad sto osób. Do większości tragedii dochodzi w okresie zimowym.
Jak ustrzec się przed zagrożeniem i zareagować na czas ?

"NIE dla czadu to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych.

Więcej informacji na temat tlenku węgla, m.in. co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia, jak pomóc poszkodowanym, jakie są objawy zatrucia, znaleźć można na stronie internetowej Państwowej Straży Pożarnej, pod adresem www.straz.gov.pl

Zachęcamy również naszych uczniów i ich rodziców do zapoznania się z treścią ulotek: