Zadania związane z projektem realizujemy od sierpnia 2009. Jest to nowa forma zajęć dla naszych uczniów. Nigdy wcześniej w szkole nie prowadzono zajęć z dziedziny fotografii i prób dziennikarskich.

Aby próby te przyniosły zamierzony efekt zakupiliśmy potrzebny sprzęt: aparat fotograficzny, program do obróbki zdjęć, urządzenie wielofunkcyjne: skaner, ksero, drukarka.  Pierwszą, ciekawą formą pracy było spotkanie z fotografem. Dzieci zapoznały się z obsługą cyfrowego aparatu fotograficznego oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat fotografowania. Odbyły się zajęcia praktyczne w sali komputerowej, podczas których uczniowie poznawali program do obróbki zdjęć i zapisywali w formie slajdów i sprawozdań swoje refleksje ze spotkania z fotografem.

Kolejnym, równie ciekawym zadaniem była  wycieczka do Krakowa. Uczniowie zwiedzali zabytki, m.in.: Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice. Byli w miejscach związanych z postacią Jana Pawła II. Zobaczyli też smoka nad Wisłą i usłyszeli na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Wspaniałe chwile uwiecznili robiąc pamiątkowe zdjęcia na tle wiekowych budowli.
Bardzo udana była też druga wycieczka, tym razem wycieczka rowerowa do pobliskiego Antonielowa i znajdującej się tam stadniny koni. Przemiły gospodarz oprowadził dzieci po stajni, w której zobaczyć można było piękne konie. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy dżokej dosiadając araba „Rysia”. Ognisko, zabawy na placu zabaw, oraz zawody zręcznościowe w rzucie podkową do beczki to atrakcje, które zapamiętamy na długo, a za parę lat, kiedy zapomnimy smak pieczonej kiełbaski, album z pamiątkowymi zdjęciami przypomni nam miłe chwile.
Projekt realizowaliśmy ze  środków Europejskiego Funduszu  Społecznego

Irena Kukla, Małgorzata Sornat, Agata Frączek