Ten projekt realizowaliśmy od pierwszego kwietnia 2009 r. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z przedszkola i klas I –III. 

Ta  nowa propozycja zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów pokazała, że szkoła oprócz nauki i mozolnej pracy, może zapewnić dzieciom również atrakcje, które będą odskocznią od tej codzienności. Oprócz tego, że ciekawie spędzą czas wolny, będą również zdobywać nowe wiadomości i umiejętności, poszerzać swoje zainteresowania, kształtować pozytywne postawy. Ponadto będą miały możliwość przebywania w atrakcyjnych miejscach.

W kwietniu dzieci pojechały na pływalnię „Perła” w Nowinach. Przez dwie godziny pod okiem nauczycieli i niektórych rodziców bawiły się w wodzie. Była to dla nich wielka frajda. Mogły zjeżdżać ze zjeżdżalni mniejszej i tej dużej, pływać z wykorzystaniem różnych przyborów oraz cieszyć się wspólną zabawą. Większość z nich była w tym miejscu pierwszy raz.

W maju odbyły się dwa wyjazdy: do kina na film pt. „Hannah Montana” i do teatru „Kubuś” na przedstawienie pt. ”Alibaba i 40 rozbójników”. Po przedstawieniu dzieci odwiedziły Mc’Donalds.

Wyjazdy odbywały się zaraz po zajęciach lekcyjnych, dlatego też każde z dzieci przed wyjazdem otrzymywało w szkole pączek i sok.

W czerwcu, już po zakończeniu roku szkolnego pojechały na całodniową wycieczkę. Zwiedziły skansen w Tokarni, lotnisko w Masłowie, katedrę w Kielcach oraz dworzec PKS, PKP i pocztę. Spacerowały po mieście, były w parku miejskim, bawiły się na placu zabaw. Wycieczka była  nagrodą za całoroczną pracę.

Mieczysława Ciszek