10 marca 2022 r. odbył się ostatni etap IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Głównym celem konkursu było wspieranie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.

Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, wyróżniający się ponadprzeciętną zdolnością lingwistyczną, pasją poznawczą w zgłębianiu kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego. Konkurs obejmował rozumienie tekstu czytanego, reagowanie językowe, test leksykalno – gramatyczny oraz ogólną wiedzę z geografii, historii i sztuki Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Tytuł laureata już po raz trzeci uzyskała uczennica klasy VII Tatiana Siwek. Do konkursu przystąpiło 199 uczniów z całego województwa. Tatiana zasługuje na szczególne uznanie, gdyż każdy etap związany był z sytuacjami wywołującymi stres, zajęcia odbywały się po lekcjach, ale udział w konkursie dawał okazję do sprawdzenia swoich umiejętności. Tatianę do konkursu przygotowywała pani Beata Bartosik.

Gratulacje.