W dniu 21 marca 2022 r. przedszkolaki  gościły u siebie policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Panowie sierżant sztabowy Bartłomiej Dąbrowski i aspirant Łukasz Dumin, towarzyszył im Koziołek Spoko.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w czasie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka, jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe, wiedzą gdzie można uzyskać pomoc w razie potrzeby. Zagadnienia te dodatkowo zostały utrwalone w bajce pt. „Sierżant Poli”, którą dzieci obejrzały bardzo uważnie. 

Następnie pan policjant wyjaśnił zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Mówił o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Część praktyczna odbyła się na drodze. Pod bacznym okiem pana policjanta   i w asyście Koziołka Spoko dzieci przechodziły przez ulicę zgodnie z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.                             

Wierzymy, że tego typu spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola. A Pan Policjant będzie się kojarzył przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do którego zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe na rękę.  To była bardzo ważna lekcja, dziękujemy!

Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 20...
Spotkanie z policjantem w przedszkolu 2022