10 listopada 2017 roku świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.  Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego uczniowie klasy VII przypomnieli obecnym najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski od 1772 do 1918 roku. Tłem do wspomnianych informacji i wierszy patriotycznych były utwory największego kompozytora tego okresu – Fryderyka Chopina, a podniosły charakter uroczystości nadały najpopularniejsze pieśni patriotyczne. W dniu 11 listopada, natomiast,  poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Krasocinie. 

Uczniowie wraz z opiekunem i dyrektorem szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, po której nastąpił przemarsz uczestników uroczystości  pod pamiątkową tablicę. Tam  zebrani odśpiewali hymn państwowy i  wysłuchali okolicznościowych przemówień. Na zakończenie uroczystości  wójt gminy  pan Ireneusz Gliściński złożył zebranym życzenia z okazji Święta Niepodległości, a delegacje przybyłych instytucji   złożyły  kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych  w walce o wolność.

W. Wilczyńska, M. Ciszek