15 grudnia 2017 r. odbyła się już VII edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim „ Kling Glöckchen klingelingeling...”

Konkurs przebiegał w 3 kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne: w sumie 19 uczestników, którzy prezentowali na scenie umiejętności wokalne i językowe, promując tym samym wartość nauki języków obcych. Jury w składzie: przewodniczący Piotr Mikuła, członkowie Mariola Koza, Martyna Smaga, Rafał Bednarczyk ocenili i wyłonili najlepszych wokalistów. Szkołę Podstawową im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie reprezentowały Karolina Bednarska oraz Paulina Kmieć i Milena Łapot.

Karolina wykonała kolędę Fröhliche Weihnacht, natomiast koleżanki przygotowały piękny układ taneczny. Uczennice brały udział pierwszy raz w tego typu konkursie i mimo, iż nie zajęły żadnego miejsca pięknie reprezentowały własną szkołę. Podczas konkursu oceniano walory głosowe, interpretację kolędy oraz  ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy.