Z okazji wyjątkowej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie pod kierunkiem pani Marii Gacia wzięli udział w ogólnopolskim projekcie pod hasłem "100 kartek na 100-lecie Niepodległości" - I'm proud to be Polish.

Zadanie projektowe polegało na przesłaniu samodzielnie wykonanych kartek lub pocztówek do wybranych szkół w naszym kraju. Obowiązkowym elementem kartki był napis w języku angielskim, np. I'm proud to be Polish, I'm proud of being Polish - Jestem dumny, że jestem Polakiem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieczynie wykonali i przesłali samodzielnie wykonane kartki ozdobione godłem, flagami i pozdrowieniami w języku angielskim.
Poczta Polska miała ręce pełne roboty. Przez okres dwóch tygodni do naszej szkoły trafiały kartki z pozdrowieniami z różnych stron Polski, m.in. ze szkół w Warszawie, Lubinie, Kaliszu, Łodzi, Belsku Dużym, Gdańsku, Zielonej Górze, Wałbrzychu, Bydgoszczy, Oławy, Mierzyna, Chęcin, Łomży.