Popularny w Irlandii i na całym świecie Dzień św. Patryka zbliża się wielkimi krokami. W tym roku również przyłączymy się do obchodów, aby przybliżyć ten ważny aspekt kultury krajów anglojęzycznych w klasach 1-3. Dzień ten przypada na l7 marca ale z uwagi na próbne egzaminy ósmoklasistów przełożymy świętowanie na poniedziałek 22 marca.

W tym dniu kolorem obowiązkowym jest zielony, można więc ubrać się na zielono, przyozdobić głowę kapelusikiem, czy opaską. W linku poniżej znajduje się filmik z tańcem irlandzkim , zachęcamy serdecznie do nauki tych kilku bardzo prostych kroków i podskoków. Uczniowie, którzy zaprezentują swoje taneczne umiejętności na pewno zostaną docenieni i nagrodzeni.
Mamy także dodatkowe zadanie dla chętnych uczniów klas 1-3: wykonajcie plakat ( format A4 lub duży blok A3), zawierający elementy Dnia św. Patryka, np. leprechaun ( Leprikon) pilnujący skarbu na końcu tęczy, koniczynka, flaga Irlandii , itd.

Link do tańca znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/angielski.bez.spiny/videos/482280389463497