22 marca przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny.

Szukaliśmy oznak nowej pory roku, sadziliśmy rośliny cebulkowe, poznaliśmy również wiele piosenek o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny, była to niedziela, więc w poniedziałek wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy wiosennych piosenek i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy z Marzanną. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę.
Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.