Za nami czas trzech majowych świąt patriotycznych: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji Trzeciego Maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Choć tegoroczne świętowanie pokrzyżowała pandemia i obchodziliśmy je w szczególny sposób, to w naszej szkole nie zabrakło patriotycznych akcentów.

Majowe święta uczciliśmy apelem przygotowanym przez dzieci z klas I- III. Przedszkolaki natomiast zajęły się oprawą plastyczną, wykonały okolicznościową gazetkę. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane przez pierwszaków wierszyki o Polsce i śpiew patriotycznych piosenek. Dzieci z klasy II i III w krótkich scenkach przedstawiły okoliczności powstania konstytucji i przybliżyły jej główne założenia. W celu podkreślenia znaczenia i wagi symbolu jakim jest nasza flaga narodowa, uczniowie przyszli do szkoły i wystąpili z wykonanymi podczas zajęć biało-czerwonymi chorągiewkami.

Ta szkolna akademia na pewno pomogła zrozumieć dzieciom, dlaczego obchodzone 3 maja święto jest dla nas Polaków tak bardzo ważne. Pomogła też uzmysłowić znaczenie takich słów jak ojczyzna i patriotyzm.