Od wielu lat szkoła w Mieczynie przyłącza się do różnych akcji charytatywnych oraz ekologicznych, ponieważ dbanie o środowisko oraz pomoc potrzebującym to nasza wspólna odpowiedzialność. Zależy nam, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat pielęgnowali postawę proekologiczną oraz rozwijali wrażliwość na potrzeby innych ludzi, dlatego przystąpiliśmy do akcji zbierania nakrętek.

Te niewielkie elementy butelek, które wszyscy mamy w swoich domach, niosą wiele szkody dla środowiska, jeśli nie zadbamy, aby trafiły w odpowiednie miejsce w celu ponownego ich przetworzenia. Ponadto, dochód ze sprzedaży nakrętek trafia na cele charytatywne, więc segregując plastik, mamy również możliwość pomagania innym.

W ostatnim czasie, tuż przy wejściu głównym do naszej szkoły, pojawił się czerwony pojemnik w kształcie serca, który powoli wypełnia się kolorowymi nakrętkami i pozwala nam sprawnie segregować śmieci. Metalowy pojemnik został zaprojektowany i w całości wykonany przez panią Anetę Chruściel i firmę P.H.U Wikans z Huty Starej. Front metalowego ‘serca’ zdobi napis: Szkoła Podstawowa w Mieczynie.

Nasi uczniowie bardzo chętnie przynoszą nakrętki, aby wspólnie wspierać idee charytatywne, a także okazać serce potrzebującym i naszej planecie, która daje nam pożywienie, cieszy oczy kwiatami i rozbrzmiewa śpiewem ptaków. Również dorośli mieszkańcy Mieczyna mogą przynosić nakrętki i dawać tym samym dobry przykład młodszym pokoleniom. W końcu Ziemia to nasz wspólny dom, dbajmy, aby był dla nas bezpiecznym schronieniem i tętnił życiem.

Za to piękne serce pragniemy z głębi naszych serc podziękować pani Anecie Chruściel, która po raz kolejny udowadnia, że jest przyjacielem naszej szkoły i wspólnie z nami angażuje się w każdą pożyteczną sprawę. Dziękujemy także rodzicom, lokalnej społeczności oraz naszym uczniom za to, że nie pozostają obojętni na potrzeby naszej planety oraz jej mieszkańców.