W tym roku XXX Tydzień Kultury Języka Polskiego obchodzony był w dniach 14- 19 marca. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Mieczynie zorganizowane były i przeprowadzone dwa konkursy: ortograficzny oraz czytelniczy pn. "Tę książkę gorąco polecam na radosny i trudny czas".

19 marca na apelu podsumowaliśmy nasze działania, a zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody oraz gromkie brawa. Konkurs ortograficzny przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV - VI oraz VII - VIII. Oto nagrodzeni uczniowie:
Klasy IV - VI:
1. Marika Staroń- Chruściel kl. V
2. Szymon Wydrych kl. VI
3. Szymon Sornat kl. IV
Klasy VII - VIII:
1. Paulina Mróz kl. VIII
2. Dominik Zasada kl. VII
3. Kamil Łapot kl. VII

Konkurs czytelniczy również przeprowadzony został w dwóch kategoriach: klasy I - III i IV - VI. Poniżej zwycięzcy:
Klasy I - III:
1. Amelia Zasada
2. Olga Bodzioch
3. Maria Soboń
Wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Frączek, Oliwia Nogły, Anita Robak, Kornelia Kuśmierczyk
Klasy IV - VI:
1. Maria Malicka kl. V
2. Olga Korzep kl. V
3. Gabriela Gągorowska kl. V

Gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom oraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.