Wielkanoc to najstarsze święto w Kościele Rzymskokatolickim. Obchodzimy je na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w dniu pierwszej niedzieli po pierwszej wiosennej pełni. Czas Świąt Wielkiej Nocy to od wieków w polskiej tradycji wielkie przeżycie duchowe, rodzinne i kulinarne, obfitujące w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika.

Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. W naszej szkole również staramy się kultywować tradycje wielkanocne. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały różnego rodzaju pisanki, zajączki, które stanowiły wspaniałą dekorację i wprowadzały świąteczny nastrój. Ważnym przedświątecznym wydarzeniem był konkurs na palmę wielkanocną. Cieszy nas zapał i ogromne zaangażowanie dzieci oraz rodziców w wykonanie palemek, które najpierw znalazły się w szkole i prze długi czas wprowadzały nam wiosenny nastrój, a potem w Niedzielę Palmową zostały poświęcone w kościele. Dzieci, które wykonały palmy nagrodziliśmy pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.

W nasze działania włączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna. Prezes-pani Barbara Rak z mężem obdarowali przedszkolaków pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pisankami.
W Wielką Środę, w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klasy I i II oraz przedszkolaki. Podczas świątecznego spotkania dzieci opowiedziały o tradycjach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych, a jest ich całkiem sporo. Nasze wielkanocne spotkanie otwarły przedszkolaki wykonaniem piosenki o wielkanocnym koszyczku. Następnie uczniowie posługując się rekwizytami, przypomnieli znaczenie symboli świątecznych, takich jak baranek, jajko, sól, chleb, biała kiełbasa, chrzan. Dzieci recytowały również wierszyki i śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło też humoru związanego z Lanym Poniedziałkiem.

Wielkanocne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie wszystkich poczęstowaliśmy tradycyjnym jajeczkiem, a pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia.