Dnia 21 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, został przeprowadzony etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem Turnieju była Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie przy współudziale Starostwa Powiatowego we Włoszczowie i Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, którzy rywalizowali w 2 grupach:

  • Grupa I – uczniowie w wieku 10 – 12 lat
  • Grupa II – uczniowie powyżej 12 lat.

Naszą szkołę i gminę reprezentowali uczniowie Kamil Łapot, Kuba Robak, obaj z klasy VII oraz Jakub Taras z klasy VIII. Na zawodników czekały cztery konkurencje: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, jazda sprawnościowa po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Chłopcy dość dobrze poradzili sobie z testami wiedzy i skrzyżowań, rewelacyjnie z udzielaniem pierwszej pomocy, ale niestety pokonała ich jazda sprawnościowa po torze przeszkód. W rezultacie zajęli piąte miejsce. Niemniej jednak gratulujemy odwagi, gdyż czasu na przygotowanie się do konkursu było bardzo mało.