22 kwietnia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród XI edycji Konkursów Profilaktycznych: Konkurs Wiedzy „ Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”, Konkurs Plastyczny „Młodzież NIE hejtuje” W konkursie plastycznym „Młodzież NIE hejtuje” fantastycznie zaprezentowały się nasze uczennice - I miejsce zajęła uczennica klasy VII Tatiana Siwek a Zuzia Pawelec, uczennica klasy VIII, otrzymała wyróżnienie.

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Starosta Powiatu Włoszczowskiego, Burmistrz Gminy Włoszczowa.

Celem konkursu plastycznego „Młodzież NIE hejtuje” było zainicjowanie artystycznej refleksji na temat hejtu i mowy nienawiści, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu hejtu w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, a także na portalach społecznościowych). Wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. Propagowanie zachowań pozytywnych. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także indywidualnych zdolności uczestników konkursu.

W Konkursie Wiedzy „ Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom” naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Amelia Wesołowska, Nadia Sobczyk oraz Wiktoria Judaszewska. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do konkursów była pani Irena Kukla.

Gratulujemy!!!