29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Mieczynie odbyła się uroczystość upamiętniająca nasze narodowe święta: Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski przypadający na 2. maja oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obecni byli goście: przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie pani Barbara Rak wraz z mężem Eugeniuszem.

Własnoręcznie wykonane przez panie z KGW biało- czerwone kwiaty stały się ważnym dopełnieniem świątecznego wystroju szkoły.
Udział w wydarzeniu wzięli: dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk- Karpińska, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy drugiej, czwartej i piątej uczcili święto 2 maja brawurowym wykonaniem piosenki Polska flaga oraz wierszem.
W dalszej części programu przenieśliśmy się do roku 1791, kiedy to uchwalona została nasza pierwsza konstytucja. Przywołane zostały ważne wydarzenia, daty oraz bohaterowie tamtych czasów. W rolę ostatniego króla Polski z powodzeniem wcielił się Ksawery Frączek. Wszyscy biorący udział w przedstawieniu uczniowie spisali się na medal i zasłużyli na wielkie brawa.
Na zakończenie głos zabrała pani Małgorzata Klimczyk- Karpińska, dyrektor szkoły. W pełnych uznania słowach podziękowała uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, jednocześnie podkreślając znaczenie upamiętniania narodowych rocznic i życząc wszystkim zebranym pogodnych i słonecznych majowych świąt.