Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu w naszym przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek, między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawy piłkarzykami, wspólne malowanie literek, z których dzieci utworzyły napis: „Dzień Przedszkolaka”. Nie zabrakło również niespodzianki, przedszkolaki dostały nowe klocki magnetyczne, z których powstały wspaniałe budowle.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.