Zbliżają się ferie zimowe. Jak co roku więc dbamy o bezpieczeństwo uczniów. Dziś przyjechali do szkoły policjanci z Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie. Rozmawiali z uczniami klas I-III o zabawach na śniegu i lodzie. Zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas tych zabaw.

Wspólnie z dziećmi ustalili zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby zabawy były bezpieczne. Omówili organizację kuligu i przestrzegli przed niebezpieczeństwem związanym z tą zabawą. Przypomnieli też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w warunkach zimowych. Mówili
o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz zwrócili uwagę na zachowanie się dziecka, gdy pozostaje samo w domu.

Dzieci zadawały wiele pytań, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Niektóre z nich wyjeżdżają na wypoczynek poza miejsce zamieszkania, co skłoniło je do rozmowy i zadawania pytań. Na zakończenie policjanci życzyli dzieciom udanych i naprawdę zimowych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.