Rozpoczynają się ferie zimowe, pragniemy więc zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów. Jednym z działań profilaktycznych był apel przygotowany przez dzieci z klas I-III, poświęcony zasadom bezpiecznego zachowania się i wypoczynku w domu i na świeżym powietrzu.

Przypomnieliśmy uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zabaw na śniegu i lodzie. Mówiliśmy o prawidłowym poruszeniu się po drodze, zwłaszcza w okresie zimowym. Podkreśliliśmy znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Przekazaliśmy informacje dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi, zachowania się w sytuacji, gdy uczeń pozostaje sam w domu oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.

Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże naszym uczniom bezpiecznie spędzić ferie zimowe i w dobrym zdrowiu wrócić do szkoły.

Głos zabrała również pani dyrektor, która zwróciła się do uczniów z apelem o zachowanie bezpieczeństwa w każdym miejscu, gdzie znajdą się podczas ferii oraz życzyła im udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.