„Przejdę przez ten świat tylko jeden raz. Dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego, lub jakąkolwiek, komukolwiek wyświadczyć przysługę, niech uczynię to zaraz. Niech tego nie odkładam, ani nie zaniedbuję, bo nie będę szedł tą drogą nigdy więcej…”  ~ Święty Paweł~

Tym wierszem 23 listopada 2012 r uczniowie klasy VI rozpoczęli uroczysty apel z okazji obchodzonych w listopadzie Dni Honorowego Krwiodawstwa, przygotowany pod kierunkiem p. Ireny Kukli.

Dni Honorowego Krwiodawstwa mają szczególne znaczenie. Okazujemy wdzięczność wszystkim honorowym dawcom krwi za ich piękny i humanitarny czyn, który powoduje, że życie innych nie ulegnie przerwaniu. Nie ma słów, które mogłyby w pełni oddać wagę tej decyzji, którą podjęliście i konsekwentnie ją realizujecie. Tego nie da się przeliczyć na litry ani osoby. To trzeba wiedzieć jako szczególny sposób rozumienia człowieczeństwa przez tych, którzy decydują się by zostać krwiodawcą. Najpiękniejszym darem jest dar życia. Może któregoś dnia wasza krew uratuje życie człowieka. Obecność krwiodawców sprawia, że przyszłość nawet ta najciemniejsza jest przepełniona nadzieją.

Weronika Woś z kl. VI