Wszyscy zgodnie twierdzimy, że bezpieczeństwo i zdrowie naszych uczniów to najważniejsza sprawa.

Każdego roku prowadzimy różne działania sprzyjające zachowaniu zdrowia oraz kształtujące nawyki bezpiecznego zachowania się na drodze, w szkole i w różnych innych sytuacjach. W tym celu właśnie nauczyciele i uczniowie klas I i III przygotowali w październiku apel pod hasłem „Zdrowa i bezpieczna jesień”. Uczniowie klas 0-VI przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a zwłaszcza jak prawidłowo przejść na drugą stronę oraz najważniejsze znaki drogowe. Dowiedzieli się jak ubierać się o zmroku i że trzeba nosić odblaski. Poznali „Kodeks bezpiecznego ucznia”.

Przypomnieli sobie jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz w sytuacji, gdy pozostają sami w domu. Zwrócono też uwagę dzieci na prawidłowe odżywianie się, które pomoże im zdrowo żyć i zachować energię do nauki i zabawy.
Przekazywane uczniom informacje umieszczono na gazetce na szkolnym korytarzu, co pozwoli im na bieżąco korzystać z tych materiałów.