Uroczystości związane z obchodami 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole w piątek, 8 listopada 2013 roku. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego zaproszono społeczność szkolną oraz przybyłych gości do obejrzenia akademii.

Jej motywem przewodnim były słowa: „Nie zginęła…”. Ramę kompozycyjną uroczystości stanowił występ najmłodszych artystów w biało-czerwonych strojach przygotowany przez wychowawczynię kl. „0” panią Małgorzatę Sornat. 123 – letnią drogę Polaków do wolności ukazali uczniowie kl. VI oraz chór szkolny w montażu słowno – muzycznym opracowanym pod kierunkiem wychowawczyni pani Wandy Wilczyńskiej oraz nauczycielki muzyki pani Urszuli Frączek.

Organizatorzy uroczystości dziękują rodzicom za wspólne świętowanie oraz paniom: Irenie Kukli i Agacie Frączek za przygotowanie dekoracji i obsługę techniczną .

Wanda Wilczyńska