3 listopada dzieci z klasy pierwszej pojechały do Domu Kultury we Włoszczowie na spotkanie pierwszoklasistów z powiatu włoszczowskiego w ramach akcji „Pierwszaki 2017”. Głównym celem akcji było bezpieczeństwo dzieci w różnych miejscach i sytuacjach. 

O bezpiecznym poruszaniu się po drodze przypominali panowie policjanci, powtarzając z dziećmi zasady ruchu drogowego. Zwrócili uwagę na prawidłowe przejście przez jezdnię i przepisy dotyczące jazdy na rowerze. Strażacy zaprezentowali strój, w którym strażak gasi pożar, demonstrowali sprzęt gaśniczy oraz wyjaśniali, czym na co dzień, oprócz gaszenia pożarów, zajmuje się straż.

Ciekawym punktem programu był występ  przedstawicieli KRUS w bajce pt. „Krusikowo”, której tematem wiodącym było bezpieczeństwo na wsi - zachowanie się w pobliżu maszyn rolniczych, zwierząt  i na podwórku. W czasie spotkania dzieci miały też możliwość przypomnieć sobie numery alarmowe telefonów.
Podsumowaniem spotkania była  „klasówka” - reprezentanci wszystkich klas   wyszli na scenę, a tam policjanci, strażacy i aktorzy z KRUS-u zadawali dzieciom pytania i wręczali nagrody.
Na zakończenie dziennikarz „Echa dnia” fotografował poszczególne klasy. Zdjęcia uczniów będą prezentowane na łamach tej gazety 7 grudnia.  Ze spotkania każde dziecko wyszło z prezentem i oczywiście wesołą minką. Były to miłe chwile spędzone w gronie kolegów i ciekawa lekcja poza szkołą.