W bieżącym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą: „Śniadanie Daje Moc”, skierowanego do klas 0-III. To program, który uczy dzieci zdrowego odżywiania i kształtuje u nich prawidłowe nawyki żywieniowe. W toku zajęć edukacyjnych  uczymy dzieci, że po pierwsze - śniadanie trzeba jeść, a po drugie - jak jeść zdrowo, a więc jak przygotowywać posiłki, aby były zdrowe i smaczne.

Do programu włączamy rodziców, gdyż wiadomo, że dzieci, które mają dobry przykład w domu  i wynoszą z domu dobre nawyki, chętniej sięgają po zdrowe produkty. W tej edycji programu najmłodsi uczniowie ponownie przypominali sobie dwanaście zasad zdrowego odżywiania, opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Chętnie wykonywały prace plastyczne i gazetki ścienne promujące jedzenie owoców i warzyw. Dyskutowały, zadawały pytania, pracowały w grupach, aby pogłębiać swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Wspólnie z rodzicami przyrządzały sałatki owocowo-warzywne. Ważnym wydarzeniem w realizacji programu był Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony 8 listopada. Do szkoły zaprosiliśmy rodziców, którzy wspólnie z dziećmi zrobili pyszne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy III w prezentacji multimedialnej przedstawili  najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz przypomnieli znaczenie witamin dla zdrowia człowieka. Były też wesołe zagadki i oczywiście nie zabrakło występów artystycznych. Przedszkolaki w kolorowych strojach śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o zdrowym odżywianiu. Spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem. Kolorowe, apetyczne kanapki, przyciągnęły wszystkich: dzieci i dorosłych i szybko zniknęły z talerzy.
Udział w programie to świetna zabawa, która daje możliwość uświadamiania dzieciom i ich rodzicom, jaki wpływ na stan zdrowia człowieka ma właściwe odżywianie.