W ramach Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VI – VIII pod kierunkiem pani Wandy Wilczyńskiej.

Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych do etapu szkolnego zakwalifikowali się: z klasy VI – Filip Robak i Filip Stępień; z klasy VII – Karolina Bednarska, Natalia Dwojakowska, Artur Łapot, Mateusz Mróz ; z klasy VIII – Julia Jordan, Jakub Klimczyk, Kinga Kowalczyk i Natalia Wiatrowska. Ponadto w II etapie wzięli również udział nieobecni podczas eliminacji: Kinga Pięta, Filip Ptak i Konrad Radek. Laureatami etapu szkolnego zostali: Filip Stępień, Mateusz Mróz, Kinga Pięta, Natalia Wiatrowska i Filip Ptak. Dwoje uczniów z klasy VIII – Natalia Wiatrowska i Filip Ptak wzięło udział w V Gminnym Dyktandzie o Pióro Wójta zajmując II i III miejsce uhonorowane pamiątkowymi nagrodami.