Czworo dzieci siedzi przy stoliku i przygotowuje owocowe szaszłyki

Pod takim hasłem 24 kwietnia miało miejsce w naszej szkole ciekawe wydarzenie. Otóż w tym dniu dzieci z klas I-III oraz starsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem – panią Dominiką Tatar, która jest absolwentką naszej szkoły.

Pani Dominika przy współudziale firmy realizującej program „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” promuje zdrowy styl życia, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ruch i zdrowe odżywianie.

Prawdą jest, że najlepiej uczymy się poprzez działanie, dlatego pani dietetyk poprowadziła warsztaty kulinarne, na których dzieci robiły różne sałatki owocowo-warzywne. Praktyczne działanie poprzedziła ciekawie poprowadzona rozmowa z uczniami oraz obejrzenie filmu edukacyjnego. Uczniowie przypomnieli sobie min. znaczenie ruchu dla naszego zdrowia, wartości odżywcze warzyw i owoców, zasady higieny podczas przygotowywania posiłków.

Po takim wstępie wszyscy chętnie zabrali się do pracy, a ta była bardzo interesująca, wyzwalała kreatywność i dała uczniom wiele radości. Sałatki wyszły pyszne, wszyscy chętnie je jedli, a dzieci stwierdziły, że zdobyły nowe pomysły na zdrowe i smaczne przekąski.