27 maja 2026 r. społeczność szkoły uczciła 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu wszyscy uczniowie odświętnie ubrani wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym temu ważnemu wydarzeniu historycznemu, które od 1990 roku jest oficjalnie obchodzone jako święto państwowe.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VII i chór szkolny przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przypomniał zebranym najważniejsze fakty sprzed ponad dwustu lat i wprowadził w uroczystą atmosferę, jaka panowała wówczas po uchwaleniu tej ważnej ustawy – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Wykonawcy przypomnieli najważniejsze daty i postanowienia obrad Sejmu Czteroletniego, pieśni patriotyczne oraz zasługi wybitnych Polaków epoki oświecenia: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Ignacego Krasickiego, Hugona Kołłątaja i Stanisława Staszica. Uroczysty apel został zakończony polonezem z biało-czerwonymi chorągiewkami na tle tematycznej dekoracji.