Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli: „Skąd się biorą produkty ekologiczne” organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Podczas realizacji zajęć dzieci uczyły się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny, dowiedzieli się również, jak powstaje ekologiczny produkt i jak wygląda unijny znak EKO. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach kulinarnych, m.in. zdrowe kanapki, pijemy zdrowe soki. Poznały także zasady prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Rozszerzeniem wiedzy był udział w projekcie ,,Od ziarenka do bochenka” w którym dzieci dowiedziały się, jak można upiec chleb na naturalnym zakwasie. Obchodziliśmy także „Dzień Pszczoły” przedszkolaki były zachwycone, kiedy oglądali plaster miodu, czy narzędzia wykorzystywane przez pszczelarza. Dowiedzieli się jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywają takie malutkie owady.

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Zdobyta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości.