22 czerwca na uroczystym apelu odbyło się podsumowanie akcji charytatywno-ekologicznej „Zbieraj zakrętki i baterie”. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w zbiórkę. Zgromadziliśmy 50 kilogramów baterii oraz 160 kilogramów plastikowych zakrętek.

Baterie przekazaliśmy firmie Biosystem a  zakrętki zbieraliśmy dla niepełnosprawnej dziewczynki z Kozłowa.
Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci gier planszowych i przyborów szkolnych. Pozostali uczestnicy otrzymali słodycze.
Na wszystkich uczestników akcji czekała również miła niespodzianka - loteria fantowa. Za każde  przyniesione do szkoły 500 nakrętek przyznawane były kupony konkursowe, biorące udział w losowaniu nagród.

Najwięcej zakrętek zebrali następujący uczniowie:
Kinga Pięta - 11826 szt..
Zuzia Pawelec - 5717 szt.
Nikola Wydrych - 5680 szt.
Dominika Kakowska - 5272 szt.
Emilka Raczyńska - 4361 szt.
W czołówce osób, które zebrały najwięcej baterii znalazły się: Nikola Wydrych,  Wiktoria Łapot,  Zuzia Pawelec.
Apel zakończyły gorące podziękowania skierowane do wszystkich uczestników akcji oraz sponsorów, dzięki którym zakupiono nagrody: Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczynie  i pani dyrektor Małgorzaty Klimczyk-Karpińskiej.