Na kilka dni przed feriami zimowymi z najmłodszymi uczniami naszej szkoły spotkali się policjanci. Przypomnieli dzieciom o tym, gdzie można bawić się na śniegu, oraz jak nie zachowywać się w trakcie takich zabaw by czas ferii był radosny i bezpieczny.

Przestrzegli dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi ze ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w nieodpowiednich do tego miejscach. Przypomnieli podstawowe zasady jakimi dzieci powinny się kierować podczas spędzania dni wolnych od nauki.
Oto kilka z nich:

• Nigdy nie doczepiaj sanek do pojazdów mechanicznych,
  • Nigdy nie oddalaj się z miejsca zabawy bez zgody rodziców,
  • Nigdy nie ufaj obcym osobom,
  • Nigdy nie ślizgaj się na zamarznietym stawie lub rzece,
  • Nigdy nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające samochody,
  • Nigdy nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu przejazdów kolejowych i jezdni.

Stróże prawa zwrócili także uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Dzieci w czasie spotkania wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i chętnie odpowiadały na pytania policjantów.