Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich dni wolnych od pracy i obowiązków szkolnych. 02 września 2024 r. uroczyście zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny 2024/2025.

Rozpoczął on nowy etap w historii Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie, ponieważ funkcję dyrektora objęła pani mgr Irena Kukla, która powitała naszą społeczność, życząc wszystkim wytrwałości i sukcesów. Przedstawicielki Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w kilku słowach powitali Panią Dyrektor i życzyli, aby ten nowy rozdział w historii naszej szkoły pełen był inspiracji, pozytywnej energii i sukcesów dla całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego 2024/2025 gościliśmy także księdza proboszcza Adama Pajdę oraz wikariusza parafii w Leszczynach Krzysztofa Tkaczyka.
Uczennice z klasy V oraz solistki z klasy VI i III, pod kierunkiem Pani Agnieszki Siwek- Boruszka, przygotowały program artystyczny upamiętniający 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie zwrócili się do zebranych z przesłaniem na nowy rok szkolny, by zawsze wierzyli w siebie, bo wiara w siebie „uczyni cuda, góry przenosi, głazy podnosi, skrzydeł dodaje, do nieba wznosi”.