Nasza mała ojczyzna, „świętokrzyskie”, zajmuje szczególne miejsce na liście naszych wojaży. Umożliwia nam to Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, z którym współpracujemy od wielu lat. Pod jego patronatem wspaniale się edukujemy uczestnicząc w rajdach i wycieczkach.

Podczas pieszo- autokarowego rajdu wędrowaliśmy szczytami gór Miedzianki, Zelejowej, Ameliówki, Wzgórzem Tumlińskim.

Zwiedzaliśmy również Staszów, Podziemie Opatowskie, Konary, Ujazd, Krzyżtopór. Nocując w Łagowie integrowaliśmy się z kolegami z innych szkół. Niezwykłym pięknem skał wplecionych w barwy jesieni zachwycaliśmy się wędrując od Kadzielni po Karczówkę.