W dniach 15-19 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia. W ramach godzin wychowawczych i na lekcjach przedmiotowych odbyły się pogadanki oraz zajęcia praktyczne  dotyczące zdrowego odżywiania.

Uczniowie z klas 0-III  wraz ze swoimi nauczycielami byli uczestnikami zajęć: „Zdrowe sałatki owocowe” oraz „Mądre dzieci nie jedzą śmieci”, podczas których odbyła się degustacja samodzielnie przygotowanych sałatek. Dzieci miały okazję poznać rolę witamin ukrytych w świeżych warzywach i owocach oraz zapoznać się ze zgubnym wpływem śmieciowego jedzenia na swoje zdrowie.

Pamiętając o zasadzie „ruch to zdrowie” wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w AKTYWNYCH LEKCJACH TERENOWYCH w ramach edukacji przyrodniczej zorganizowanych dla klas 0-IV. Korzystając z wiosennego słońca, część lekcji odbywała się na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w wycieczce do Starej Wsi –DOJO, której położenie i walory krajobrazowe nie tylko zachwyciły uczestników, ale również dały okazję do świetnej zabawy na łonie natury.

Wychowawcy klas 0-III

         📞 tel: +48 413917011                 📧 email: poczta@szkolamieczyn.pl                 👨‍👩‍👦‍👦 facebook                 💒 organ prowadzący szkołę: Gmina Krasocin