Dwaj policjanci prowadzą zajęcia w sli lekcyjnej

Wakacje na pewno będą udane, jeśli będą bezpieczne. O bezpieczeństwie rozmawiamy z dziećmi w czasie zajęć lekcyjnych, prowadzimy praktyczne ćwiczenia w prawidłowym poruszaniu się po drodze. O bezpieczeństwo dzieci dba również Policja.

Dlatego jak co roku panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przyjechali do szkoły na spotkanie z uczniami klas I –III. Zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku w różnych miejscach, w górach, nad wodą, ale również i w domu. Przypomnieli zasady ruchu drogowego pieszych. Rozmawiali z dziećmi o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami i podczas korzystaniu z Internetu. Z zaciekawieniem obejrzały dzieci film edukacyjny i chętnie zadawały pytania. Na zakończenie spotkania otrzymały znaczki odblaskowe.