W dniach 22-23 maja 2024 roku, uczniowie klasy V i VI naszej szkoły, pod opieką pani Agaty Szymczyk i Pani Beaty Bartosik, uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

Góry przywitały nas deszczem, ale to nie powstrzymało nas przed pójściem na wyprawę Doliną Strążyską, zakończoną przy wodospadzie Siklawica.  Następnym punktem programu wycieczki był wjazd na Gubałówkę i podziwianie górskich widoków. Oczywiście, nie mogło się również obyć bez spaceru po najsłynniejszej ulicy Zakopanego – Krupówkach. Dzień zakończyliśmy w pensjonacie Weronika INN w Poroninie pyszną obiadokolacją, dyskoteką i pływaniem w miejscowym basenie. 

Następnego dnia, korzystając z dobrej pogody, wyruszyliśmy na wyprawę Doliną Kościeliską do Jaskini Mroźniej. Po bardzo emocjonującym przejściu jaskini, u jej wylotu, przywitał nas deszcz. Musieliśmy zrezygnować z dalszej wycieczki po górach (w planach było jeszcze Morskie Oko) i „zadowolić” się wizytą w Chochołowskich Termach. Po trzygodzinnym odpoczynku w Termach i posiłku w McDonald wróciliśmy szczęśliwie do domu. 

W wycieczce brali udział również uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie pod opieką pani Agnieszki Włodarskiej i pani Iwony Duszy- kierownika i pomysłodawcy wycieczki. Dziękujemy za możliwość wspólnej integracji i świetną zabawę.

         📞 tel: +48 413917011                 📧 email: poczta@szkolamieczyn.pl                 👨‍👩‍👦‍👦 facebook                 💒 organ prowadzący szkołę: Gmina Krasocin