22 marca 2024 roku obchodziliśmy po raz czwarty w naszej szkole „Dzień Matematyki na sportowo”. Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas IV-VIII, kolejno losując pytania z prezentacji przygotowanej przez inicjatora i organizatora Dnia Matematyki w Polsce - Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl.

Po rundzie pytań matematycznych były konkurencje sportowe m.in. kręgle, rzucanie obręczy na pachołka, wbijanie różnych piłek kijem hokejowym do bramki, rzut piłeczką do kosza wykonanego z pachołka. Najwięcej frajdy i radości zapewniła zawodnikom i kibicom konkurencja „hula-hop”, które  należało kręcić nieprzerwanie przez 15 sekund.  Aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była dogrywka, w której zawodnicy klasy V i VI zmierzyli się ze skakanką. 

Po podliczeniu punktów wszystko stało się jasne:
•    I miejsce – drużyna z klasy VII w składzie: Oliwia Kozieł, Olga Korzep, Julia Sobczyk
•    II miejsce- drużyna z klasy VIII w składzie: Gabrysia Gągorowska, Miłosz Skowron
•    III miejsce- drużyna z klasy VI w składzie: Ksawery Frączek, Szymon Sornat
•    IV miejsce – drużyna z klasy V w składzie: Emilia Kowalczyk, Filip Klimczyk  
•    V miejsce – drużyna z klasy IV w składzie Zuzanna Barańska, Kornelia Kuśmierczyk.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz oceny celujące z matematyki.  

Dzień Matematyki obchodzony jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę Królowej Nauk oraz to, że jest obecna w naszym życiu praktycznie wszędzie i bez jej znajomości nie da się funkcjonować.    
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu zabawy, a uczestnikom – zawodnikom i kibicom – za piękną rywalizację, za chęci i zaangażowanie. Gratulujemy! 

Organizatorzy:
nauczyciele matematyki i  wychowania fizycznego

         📞 tel: +48 413917011                 📧 email: poczta@szkolamieczyn.pl                 👨‍👩‍👦‍👦 facebook                 💒 organ prowadzący szkołę: Gmina Krasocin