Na pierwszym planie grupa uczniów, którzy prezentują program artystyczny.  Za nimi napis informujący  o dacie chrztu Polski - biała czcionka na czerwonym tle.

14 kwietnia 2023 roku w naszej szkole uczniowie kl. VIII, VII, VI i III przedstawili program słowno- muzyczny z okazji święta Chrztu Polski. Chcieli podkreślić, jak ważnym i doniosłym dla całego narodu polskiego wydarzeniem było przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku. Stało się ono początkiem polskiej państwowości.

Przypomnieli ustawę Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z lutego 2019 roku o ustanowieniu dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski.

W świętowanie włączyły się również przedszkolaki, które z zaciekawieniem obejrzały bajkę o chrzcie Mieszka I i wykonały piękne ilustracje tejże bajki.