Grupa uczniów w strojach kucharzy

W dniach 17-21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia. W ramach godzin wychowawczych i na lekcjach przedmiotowych odbyły się pogadanki tematyczne dotyczące zdrowego odżywiania.

Uczniowie z klas 0-III wraz ze swoimi nauczycielami byli uczestnikami zajęć: „ Zdrowe sałatki owocowe” oraz „Mądre dzieci nie jedzą śmieci”, podczas których odbyła się degustacja samodzielnie przygotowanych sałatek. Dzieci miały okazję poznać rolę witamin ukrytych w świeżych warzywach i owocach oraz zapoznać się ze zgubnym wpływem śmieciowego jedzenia na swoje zdrowie.

Pamiętając o zasadzie „ruch to zdrowie” wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w "Aktywnych przerwach"  zorganizowanych dla klas 0-III na sali gimnastycznej. Korzystając z wiosennego słońca, część lekcji odbywała się na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą.

Irena Kukla