1. Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji, korzystając z generatora: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji .
  2. Pobierz wygenerowane zdjęcie i prześlij je do sekretariatu szkoły na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  . Podpisz je imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  3. Złóż wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji:
    Downloads:
    Data2023-04-07
    Wielkość pliku 169.5 KB
    Pobierz 76
    Data2023-04-07
    Wielkość pliku 15.43 KB
    Pobierz 75
    .
  4. Zapoznaj się z instrukcją pobrania i Aplikacji mObywatel i uruchomienia mLegitymacji: .
  5. Pobierz na urządzenie mobilne (smartfon) Aplikację mObywatel i potwierdź zapoznanie się z regulaminem tej Aplikacji.
  6. Zapoznaj się z Regulaminem mLegitymacji i go zaakceptuj.
  7. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchom Aplikację na urządzeniu, wczytaj kod QR lub wpisz kod aktywacyjny mLegitymacji.

UWAGA:

W imieniu uczniów niepełnoletnich opisane wyżej czynności, zwłaszcza akceptację regulaminów oraz składanie wniosków, wykonują ich rodzice (prawni opiekunowie).
Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie.
Uczeń (rodzic lub opiekun prawny) może aktywować Usługę i pobrać dane Systemu wyłącznie na jednym urządzeniu mobilnym.
Aby uruchomić mLegitymację, uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu.
mLegitymacja wydawana/udostępniana jest do 14 dni od dnia złożenia poprawnego wniosku.
Uprawniony pracownik szkoły poinformuje przez dziennik elektroniczny rodzica/opiekuna ucznia, który złożył wniosek o wydanie mLegitymacji, o wygenerowaniu kodu i możliwości odbioru w sekretariacie.