"Chcesz mieć zdrowe zęby, chcesz mieć mocne kości, pij codziennie mleko – eliksir młodości". Jest to myśl przewodnia ogólnopolskiego konkursu w którym Oskar Kmiecik z kl. V został nagrodzony.

Praca Oskara znalazła się wśród sześciu wyróżnionych prac uczniów z województwa świętokrzyskiego i została umieszczona w kalendarzu na rok 2009 popularyzującym spożywanie mleka i jego przetworów wśród dzieci. Z nagrodą i podziękowaniem dla Oskara przyjechał do szkoły dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Kielcach pan Maciej Kierasiński oraz wicewojewoda Piotr Żołądek. Gratulując Oskarowi sukcesu pan dyrektor zachęcił wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu podkreślając przy tym, że mleko jest niezbędnym i wartościowym składnikiem diety, zwłaszcza w okresie rozwoju człowieka.

Serdeczne gratulacje składają Oskarowi również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.