ORANGE CUP XV Turniej im. Marka Wielgusa to pierwszy w historii turniej dziecięcej piłki nożnej mający status Mistrzostw Polski Jedenastolatków. ORANGE CUP im. Marka Wielgusa to również promowanie zasad sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży w ramach programu GRAM FAIR. Po raz pierwszy wszyscy uczestnicy turnieju staną się ambasadorami akcji.

Turniej przeznaczony jest dla szkolnych drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. W naszym powiecie rozgrywki odbyły się 24 maja 2010 r. Niestety, z przyczyn pogodowych, mecze rozegrano na hali sportowej we Włoszczowie. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn z następujących szkół podstawowych: Włoszczowa nr 1, Włoszczowa nr 2, Chlewice, Konieczno, Krasocin, Bukowa i Mieczyn.
Z godnie z regulaminem naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV:

• Frączek Wiktor
  • Kakowski Marcin
  • Klimczyk Sebastian
  • Kukla Karol
  • Krzyżanowski Jakub
  • Pięta Szczepan
  • Ptak Hubert
  • Robak Dominik

Chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami gry zajmując II miejsce. Niestety do finału wojewódzkiego przeszła tylko drużyna, która zajęła I miejsce. Mamy nadzieję,  że  tak dobry wynik  naszych chłopców rozpali w nich zapał do dalszych sukcesów.

Agata Frączek