20 października 2012 r. został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zgłoszenie maksymalnie trzech wierszy własnego autorstwa. Wiktoria Łapot z kl. III zajęła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa I-III.

W tej samej kategorii wyróżnienia zdobyli:Emilia Raczyńska, Natalia Pianka, Jakub Karwacki, Julita Łapot i Hubert Frączek - wszyscy z kl. III. W kategorii szkoła Podstawowa IV -VI wyróżnienie otrzymała Weronika Wertka z kl. VI.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.W. Wertka z kl. VI