Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

W tym dniu rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa, obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. Dzieci wykonały maski dinozaura i czekały na niespodziankę. Wielką przygodą było właśnie spotkanie z dinozaurem zorganizowane (z zachowaniem wymogów sanitarnych) przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Pani Magdalena Kowalczyk przeczytała dzieciom wierszyki o dinozaurach, a Dinozaur z biblioteki obchodził swoje trzecie urodziny więc dzieci zaśpiewały 100 lat i dostały cukierki. W zabawach ruchowo – naśladowczych przy piosence „Człapie dinozaur” dzieci zamieniały się w dinozaury i tańczyły wesoło. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem, nie mogły się rozstać z dinozaurem. Na koniec dostały kolorowanki i zaprosiły Dinusia za rok.

Dziękujemy paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie za wspaniałe spotkanie.