"Bezpieczeństwo ważna rzecz,
gdy zachować życie chcesz,
więc posłuchaj dzisiaj nas,
ważnych zasad przyszedł czas."

28 lutego podczas apelu zorganizowanego przez uczniów i wychowawców klas 0-III przypomnieliśmy wszystkim zgromadzonym zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Zaśpiewaliśmy piosenkę o bezpiecznej drodze do szkoły i odegraliśmy scenki sytuacyjne ukazujące skutki niewłaściwych zachowań podczas przechodzenia przez jezdnię. Dopełnieniem apelu było podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczeństwo w szkole i na co dzień”. Każdy z nas za udział w nim otrzymał dyplom, a nasze prace mogli wszyscy podziwiać podczas wystawy na szkolnym holu.