27 marca zaprezentowaliśmy przedstawienie z okazji powitania wiosny. Podczas występu na sali gimnastycznej przypomnieliśmy zgromadzonej publiczności, jakie są zwiastuny wiosny. Wystąpiliśmy w roli biedronek, bociana, ptaków, pszczół, kwiatka, żab i wiewiórek.

Główną postacią była Pani Wiosna, która budziła przyrodę do życia. Na zakończenie występu zaśpiewaliśmy piosenkę oraz wykonaliśmy wiosenny, rytmiczny taniec z kwiatami. Powitanie wiosny nie obyło się również bez korowodu z marzanną – zimową panną. Wspólnie z uczniami z klasy II oraz z naszymi wychowawcami udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie wśród śpiewu piosenek i recytowania wierszyków pożegnaliśmy się z naszymi marzannami i powitaliśmy wiosnę.

Ze względów ekologicznych nasze marzanny nie zostały wrzucone do rzeki, lecz spalone.