W dniu 05.02.2013 r. gościliśmy w oddziale przedszkolnym pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej we Włoszczowie - panią Agnieszkę Kliminowską specjalizującą się w dziedzinie logopedii.

Wizyta rozpoczęła od wspólnej zabawy i pogadanki z przedszkolakami. Nasi najmłodsi uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z panią Agnieszką na temat pobytu w oddziale przedszkolnym. Wskazywali przy tym, że przedszkole jest miejscem radosnym, w którym można się bawić, poznawać nowych kolegów i koleżanki, miło spędzać czas, ale również można się czegoś tu nauczyć, zdobywać wiedzę. Następnie dzieciaki opowiadały o „szkole swoich marzeń”.

Po skończonych zajęciach z dziećmi pani Agnieszka udała się na spotkanie z rodzicami naszych małych zuchów. Temat spotkania dotyczył podjęcia obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. Licznie przybyli rodzice dowiedzieli się co to jest gotowość i dojrzałość szkolna, w jakie umiejętności i wiadomości powinno być wyposażone dziecko rozpoczynające naukę szkolną, jaki poziom rozwoju powinno osiągnąć w chwili przekroczenia progu szkolnego. Oprócz tego rodzice mogli również skorzystać z porad logopedycznych.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i okazało się owocne w wiele cennych informacji, które z pewnością pomogą rodzicom w podjęciu decyzji, czy ich sześcioletnie dziecko podejmie obowiązek szkolny.

Magdalena Kawka